Republika Muratyki - jedyne takie mikropaństwo
Oficjalne forum mikropaństwa Republika Muratyki!

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Uwaga!

Wszyscy chętni, którzy chcą zamieszkać i działać w dawnej Republice Muratyki (aktualnie Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich) zobowiązani są zarejestrować się na nowym forum - forum ZKRM. Link do forum - http://forum.zkrm.ct8.pl

#1 2017-12-30 21:17:03

Jihymed Niezyd
Zbanowany
Dołączył: 2017-09-25
Liczba postów: 191
Pieniądze: 50 000 JRD
AndroidSafari 534.30

Tartaki

Tutaj podejmiesz się pracy przy wycince drzew oraz przetwórstwie drewna.

Obecnie rozpoczęte projekty:

Zbiórka drewna w zniszczonym przez huragan lasie na północ od Feryiary - (14/100FP, jeden FP daje 0,25t drewna, 1400 JRD dniówki.)

Pracownicy:
Kamil Marcepan Grad - 5250 JRD
Jihymed Niezyd - 17150 JRD


Jihymed Niezyd
Calradczyk z urodzenia
Sarmata, Baridajczyk z pochodzenia
Wielonarodowiec z przebywania.

Offline

#2 2017-12-31 11:49:20

Kamil Marcepan Grad
Obywatel
Dołączył: 2017-12-30
Liczba postów: 26
Pieniądze: 30 000
AndroidSafari 534.30

Odp: Tartaki

Jednak zdecydowałem się przyjść do tartaków. Zanim uda mi się zrealizować plan, potrzebuje środków.

Kiedy stawiłem się na miejscu pracy okazało się, że jest bidniej niż myślałem. Wszystko musieliśmy robić gołymi łapami, bez żadnych narzedzi. Dobrze, że nie kazali nam powalac całych drzew. Zebrałem pierwszą wiązankę większych gałęzi i pociągnąłem je pod prowizoryczną siedzibę tartaków - do starej szopy która ostała się w lesie.  Nastepnie zobaczyłem, że więcej gałęzi leży w pewnym miejscu, a obok nich lezy stara szmata. Ale jaka to była szmata! Wielka, a jaka mocna. Na niej przyciągnąłem większość gałęzi, ktore udało mi się znaleźć. I ma tym zakończyłem dzisiejszy dzień pracy.

Offline

#3 2018-01-01 12:34:06

Kamil Marcepan Grad
Obywatel
Dołączył: 2017-12-30
Liczba postów: 26
Pieniądze: 30 000
AndroidSafari 534.30

Odp: Tartaki

Kolejny dzień pracy, pomimo że pierwszy stycznia. Stawiam się trzeźwy, no dobra, na kacu, w pracy. Kolejne gałęzie ciągnę po ziemii samotnie, stara szmata nadal mi pomaga. Jakby nie ona to już by było po zabawie. Tak więc z niewielkim problemem udaje mi się przynieść kolejną porcję drew pod starą szopę. Może w przyszłości się to przedsiębiorstwo rozwinie, to i na siedzibę ich będzie stać.

Offline

#4 2018-01-30 11:44:08

Jihymed Niezyd
Zbanowany
Dołączył: 2017-09-25
Liczba postów: 191
Pieniądze: 50 000 JRD
AndroidSafari 534.30

Odp: Tartaki

Niestety ale pracowników zabrakło, dlatego sam musze wziąć się za pracę. Chodząc po zniszczonym lesie zbieram każdą, nawet najmniejszą gałązkę. Kiedy widzę, że zbliża się godzina 12:00 mając sporą ilość drewna, składam je na wyznaczone do tego miejsce. Po ciężkim dniu pracy, wypijam gorącą herbatkę i idę zdrzemnąć się.

images?q=tbn:ANd9GcQS3Lizw8dwYFoBSVwmntI2rQ3LE-8ZlUjFqlqIiANkAK6uNtuH


Jihymed Niezyd
Calradczyk z urodzenia
Sarmata, Baridajczyk z pochodzenia
Wielonarodowiec z przebywania.

Offline

#5 2018-01-30 22:49:27

Jihymed Niezyd
Zbanowany
Dołączył: 2017-09-25
Liczba postów: 191
Pieniądze: 50 000 JRD
AndroidSafari 534.30

Odp: Tartaki

Wieczorem przybywam na kolejną zmianę. Z lampą naftowa, która razi mnie w oczy zbieram kolejne kilogramy drewna. Z czasem uświadomiłem sobie, że drewno liczy się w metrach sześciennych, ale przepadło. Kiedy zaczynało mi ciążyć nosiłem je na stos. Noc była pogodna, jednak Nordacki chłód wcale nie dopomógł mi w tej robocie. Kiedy powoli zblizalem się do końca zmiany coś przeleciało mi przed oczyma. To chyba był nietoperz, ale pewności nie mam. Przez niego jednak wypuściłem wiązkę drewna i musiałem ją zabrać na nowo.  Przez wyczerpanie musiałem niesc ja na dwa razy. Po wszystkim poszedłem wypić cieplego mleka. Dobrze zadziałało na uspokojenie i skołatane nerwy. Oglądając telewizje dowiedziałem się o ratyfikacji traktatu Trojkoalicji.


Jihymed Niezyd
Calradczyk z urodzenia
Sarmata, Baridajczyk z pochodzenia
Wielonarodowiec z przebywania.

Offline

#6 2018-02-01 11:22:44

Jihymed Niezyd
Zbanowany
Dołączył: 2017-09-25
Liczba postów: 191
Pieniądze: 50 000 JRD
AndroidSafari 534.30

Odp: Tartaki

Kolejny dzień pracy rozpocznam szklaneczką miodu pitnego, po czym kroki swoje kieruje ku zniszczonemu lasowi. Pomimo samotności zbieram gałązki z wiatrą na lepsze jutro. W końcu nasi przodkowie również nie mieli żadnych narzędzi. Ale po to wkoncu zostały wynalezione, aby na żyło się łatwiej. A tutaj teraz taka niespodzianka i zostają gołe ręce. No ale trzeba żyć. Gdy zaczyna zbliżać się godzina 11 zanoszę wszystkie gałęzie na stos, dumny z siebie. Wkoncu ja wiem, co z tych gałęzi powstanie.


Jihymed Niezyd
Calradczyk z urodzenia
Sarmata, Baridajczyk z pochodzenia
Wielonarodowiec z przebywania.

Offline

#7 2018-02-05 17:57:57

Jihymed Niezyd
Zbanowany
Dołączył: 2017-09-25
Liczba postów: 191
Pieniądze: 50 000 JRD
Windows 7Firefox 59.0

Odp: Tartaki

Kolejny dzień pracy za mną. Nie dziękuje, bo to dopiero poniedziałek. Jak się uda to może dzisiaj dojdzie chociaż trochę tego drewna. Nikomu się nie chce pracować, więc niestety muszę to robić sam. Gdyby chociaż jeden pracownik wrócił, to byłbym zadowolony. Ale co poradzę, jak nic nie poradzę. Takie życie, taki life. Chociaż pieniądze do mnie trafią.

9592.jpg


Jihymed Niezyd
Calradczyk z urodzenia
Sarmata, Baridajczyk z pochodzenia
Wielonarodowiec z przebywania.

Offline

#8 2018-02-05 18:06:34

Kamil Marcepan Grad
Obywatel
Dołączył: 2017-12-30
Liczba postów: 26
Pieniądze: 30 000
Windows 7Firefox 59.0

Odp: Tartaki

Chorowało mi się troszkę, ale juz jestem gotowy, aby znów zacząć pracować. Szmata leży na szczęście nietknięta, więc praca leci jak z płatka. Nawet się nie obejrzałem, a już zebrałem całe naręcze chrustu. Teraz zaczęło się zbieranie jednak większych konarów więc lepiej jeszcze odpocznę.

ga%C5%82%C4%99zie-ci%C4%99ty-drzewo-stos-zbiory-obraz%C3%B3w_csp36282957.jpg

Offline

#9 2018-02-05 21:41:27

Jihymed Niezyd
Zbanowany
Dołączył: 2017-09-25
Liczba postów: 191
Pieniądze: 50 000 JRD
AndroidSafari 534.30

Odp: Tartaki

Widząc nowego pracownika od razu chce się pracować.  Byle zarobić więcej [dblpt]D no bo cóż my innego robimy, jak pracujemy. A dla czego innego, jak nie dla pieniędzy? Podobno nawet premie są przewidziane dla najbardziej wydajnych pracowników, więc działam jak tylko mogę, żeby zebrać więcej. Ponieważ po zebraniu chrustu trzeba również zbierać grubsze kawałki, chociaż nie wiem dlaczego najpierw zbieraliśmy drobnice. W każdym razem teraz na ziemii pojawiły się również większe kawałki drewna. Głównie są to młode powalone lipkinoraz brzozki. Trochę lżejszych leszczyn też sie znalazło.


Jihymed Niezyd
Calradczyk z urodzenia
Sarmata, Baridajczyk z pochodzenia
Wielonarodowiec z przebywania.

Offline

#10 2018-02-06 12:47:25

Jihymed Niezyd
Zbanowany
Dołączył: 2017-09-25
Liczba postów: 191
Pieniądze: 50 000 JRD
AndroidSafari 534.30

Odp: Tartaki

Znowu rozpoczynam pracę. Bardzo ciężka zmiana, bardzo mroźny dzień. Drwa lekko poprzymarzały, ale nadal da sie je oderwać, po czym z odciskami również odniesc na miejsce zbiórki.  Czuje się jak w harcerstwie. Myslalem, żeby rozpalić jeszcze ognisko, ale wszystko co zrobiliśmy to by spłonęło.


Jihymed Niezyd
Calradczyk z urodzenia
Sarmata, Baridajczyk z pochodzenia
Wielonarodowiec z przebywania.

Offline

#11 2018-02-07 00:17:47

Jihymed Niezyd
Zbanowany
Dołączył: 2017-09-25
Liczba postów: 191
Pieniądze: 50 000 JRD
AndroidSafari 534.30

Odp: Tartaki

No i jeszcze jedna zmiana. Kolejna nocka, żeby jak najszybciej pracę ukonczyc. Zbieranie drewna to bardzo ciężkie i niewdzięczne zajęcie. Nie wierzę że w ogóle zdecydowałem się w takim miejscu pracować. A do tego jeszcze kazałem pracować innym. No po prostu spaniale. Na szczęście coraz lżejsza ta robota i powoli można mówić że jesteśmy bliżej niż dalej. Po pracy idę do domu wypijam szklaneczkę gorącego mleczka na bolące gardło i kładę się spać, by następnego dnia moc znowu z pełnym zapałem pracować.

images?q=tbn:ANd9GcTL_8eHsqSMJOWhtjfqpd-IXW74c1UEMpmx1gjlKVqla2nqInvv8Q


Jihymed Niezyd
Calradczyk z urodzenia
Sarmata, Baridajczyk z pochodzenia
Wielonarodowiec z przebywania.

Offline

#12 2018-02-08 15:49:09

Kamil Marcepan Grad
Obywatel
Dołączył: 2017-12-30
Liczba postów: 26
Pieniądze: 30 000
AndroidSafari 534.30

Odp: Tartaki

W portfelu pusto, w barku się kasę zostawilo, to trzeba teraz ponosić trochę gałęzi. Szybko jak w ukropie uwijam się, żeby przynieść tego chrustu jak najwięcej. A poza tym dzisiaj to i zona pewnie chrustu narobiła (MMM pychota). Tak więc, żeby jak najszybciej skończy robotez po prostu zwialem gruby konar i przytaszczyłem. Zadowolenie poziom epicki;

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
i-rp - testowe321312 - deathangelpl - bloryk - medicalworld